קידום אתרים הוא עולם ומלואו שמתפתח ומשתנה בקצב מסחרר. אם אין לכם מושג קלוש בתורת קידום האתרים, רק נסביר בקצרה שמדובר במגוון פעולות שנעשות על מנת לקדם אתר מסוים בתוצאות החיפוש בגוגל. נניח וחיפשתם בגוגל: "השכרת מכוניות", האתרים שהתקבלו ראשונים הם ככל הנראה האתרים המקודמים ביותר. מקדמי האתרים נוקטים במגוון פעולות מתוחכמות ומקצועיות על מנת לדאוג שהאתרים שהם מקדמים יופיעו. אחרי שהסברנו בקצרה על קידום אתרים נחזור לנושא שלשמו התכנסנו והוא: קידום אתרים שלילי. קידום אתרים שלילי זוהי למעשה פעולה הפוכה שנועדה לפגוע באתרים מתחרים. פעולות קידום שליליות ייעשו כנגד אתר מתחרה במטרה ולהוריד אותו ולעלות על חשבונו.

מהו קידום אתרים שלילי ?

הפעולות שמבצעים אלו שמנסים לעשות קידום שלילי הן רבות כאשר המטרה הסופית שלהם היא אחת: לפגוע באתר, להוריד אותו בדירוג תוך ניסיון לעלות על חשבונו. אחת הפעולות המוכרות בתחום היא הצפת קישורי ספאם לאתר שבו מנסים לפגוע. הפועלים בשיטה הזו ינסו ליצור קישורים בכמות מאסיבית לאתר שבו הם רוצים לפגוע מאתרים בעייתים (פורנו, הימורים) או מאתרי ספאם. המטרה שלהם היא שגוגל יחשוב שמדובר שהפצצת קישורי ספאם ויוריד את דירוג האתר. ישנן פעולות נוספות שנכללות תחת קידום אתרים שלילי כמו למשל העתקה של תוכן המתחרה והפצתו באתרים נוספים מתוך מחשבה שגוגל יזהה זאת כשכפול תוכן (דבר שהוא אסור) ויפגע באתר. בנוסף לאלו קיימים צעדים נוספים שניתן לבצע כדי לפגוע באתר מסוים אולם חשוב לשים לב כי מדובר בפעולות שאינן חוקיות ובהחלט ניתן לתבוע על ביצוע שלהן.

קידום אתרים שלילי

איך אפשר להתגונן מקידום שלילי ?

אם אתם חשים שהאתר שלכם נתון תחת מתקפת קידום אתרים שלילי חשוב לפנות למקדמי אתרים מקצועיים שיבחנו את הנושא לעומק. למקדמי האתרים ישנם כלים רבים שמשמשים אותם כדי לבחון בדיוק דברים מסוג זה וכן פעולות שביכולתם לבצע כדי לעצור את זה. אנחנו בחברת אם סי פבליש מתמחים בקידום אתרים מכל הסוגים : קידום אורגני וכן קידום ממומן, קידום ברשתות החברתיות ועוד. נשמח לסייע לכם לעצב ולבנות אתר ולהוביל את האתר שלכם קדימה ולסייע לכם לבלוט מעל המתחרים. 

מה יש לגוגל לומר בעניין ?

אנשי גוגל מכירים ומודעים לכל התחום של קידום אתרים שלילי ולטענתם מדובר בפעולות לא יעילות שברוב הגדול של המקרים באמת עובדות. למרות זאת, המציאות בשטח מדברת בעד עצמה וניתן לראות תוצאות ברורות של קידום שלילי. גוגל מציגה טענות נגד לפיהן ביכולתה לזהות בדיוק מתי מדובר בקידום שלילי ולא לתת לכך יד. השורה התחתונה היא שלפי התוצאות בשטח ניתן לבצע קידום שלילי, על אף ולמרות שמדובר בפעולה שאינה חוקית.

חייג עכשיו