קידום אתרים בגוגל במקום הראשון הוא חלק מרכזי בהצלחה של עסק כיום הוא נגזרת של איכות הפרסום הדיגיטלי שהוא עושה לעצמו. להחזיק אתר אינטרנט זה מזמן כבר לא מספיק כדי שתהיה נוכחות אפקטיבית ברשת. בנוסף להשקעה החשובה באתר, שמהווה תעודת זהות דיגיטלית של העסק, חובה לבצע עבורו גם קידום אתרים.

קידום אתרים בכלל, וקידום אורגני בפרט, מאפשרים לאתר של העסק להתבלט בתוצאות החיפוש. כיום, מי שמחפש מוצר או שירות ילך קודם כל לגוגל – ויחפש שם את החברה המתאימה. עסק שרוצה להתבלט בתוך התוצאות של החיפוש, מוכרח להיות מדורג במקומות הראשונים. וזה בדיוק מה שעושים בתחום של קידום אתרים.  

מה עושים בתהליך קידום אתרים?

מקדמי אתרים מקצועיים מתייחסים לעסק שלכם כאל מוצר שיש לפרסם אותו. מחקרים מוכיחים כי הרוב המוחלט של הגולשים לא מתעניין בתוצאות הנמוכות של החיפושים המתקבלים בגוגל. כאשר גולש יחפש שירות או מוצר, הוא יקבל כמה מודעות ממומנות ובנוסף כעשר תוצאות אורגניות. תוצאות אורגניות הן אלו שנקבעות ומדורגות על ידי האלגוריתם של גוגל באופן טבעי – ולא קנוי.

על מנת להתברג בראש התוצאות האורגניות של החיפוש יש להשקיע מאמצים רבים. מומחים של קידום אתרים יודעים בדיוק כיצד לעשות זאת. מדובר בשילוב של פעולות המתבצעות בתוך האתר – הוספה של תוכן רלבנטי ומעניין, התאמה של האתר מבחינה טכנית לדרישות של גוגל, התאמה לסוגי מכשירים ומסכים שונים, ועוד.

בנוסף, מתבצעות גם פעולות חשובות של קידום אתרים מחוץ לאתר. המקצוענים של קידום אורגני דואגים לפרסם את האתר ברשת ולהשיג אליו קישורים איכותיים מאתרים אחרים. קישורים איכותיים הם חשובים מאוד במלאכת קידום אתרים. כך גוגל מזהה כי אתר העסק הוא אתר שיש לו חשיבות בעיניי אתרים אחרים וכדאי לדרג אותו גבוה יותר בתוצאות.

ככל שהאתרים המקשרים אל האתר שלכם יהיו גדולים ומרכזיים יותר בתחומם, כך עולה החשיבות של הקישור בעיניי מנוע החיפוש.

בעבר קישורים היו הדבר כמעט היחיד שעסקו בו בקידום אתרים. כיום נוספו אלמנטים רבים נוספים של קידום אורגני, אך לכמות ואיכות הקישורים שמופנים לאתר עדיין יש חשיבות גדולה.

למה קידום אורגני כל כך חשוב

בסופו של דבר, כאשר האתר העסקי שלכם מופיע גבוה בתוצאות הדירוג של גוגל בחיפוש רלבנטי – הדבר משפר מאוד את הסיכוי שלכם להגדיל את קהל המתעניינים ואת קהל הלקוחות שלכם. כיום לא ניתן לבצע שיווק דיגיטלי איכותי ללא קידום אתרים.

קידום אורגני קידום אתרים בגוגל במקום הראשון הוא חשוב מאוד בתהליך הזה, מפני שמחקרים שונים מראים כי לתוצאות הטבעיות והלא ממומנות יש חשיבות רבה יותר בעיני הגולשים. מכיוון שאלו תוצאות אורגניות, ולא מודעות בתשלום – הגולש רואה בהן תוצאות אמינות יותר. ומאחר גם שהוא קרוב לוודאי לא יטרח לחפש מעבר לדף הראשון של התוצאות – קידום אורגני של האתר שלכם הוא חשוב ביותר.  

חייג עכשיו