פייסבוק..איזו פלטפורמה מדהימה לשיווק ופרסום העסק שלנו ברשתות חברתיות, בעצם דרך פייסבוק אפשר לפרסם כל דבר, בכל זמן נתון, כמה שאנחנו רוצים ואיך שאנחנו רוצים, נכון? אז התשובה היא לא, אפילו לא קרוב לכך. כמו בכל דבר בחיים, אנחנו לפעמים עושים דברים ואפילו לא מודעים לכך שהם אסורים או לא כדאי לנו, כך גם בפרסום בפייסבוק. במאמר הבא נדבר על כל הדברים שאתם רגילים לעשות ביום יום בפייסבוק כדי לקדם את העסק שלכם ולא ידעתם שהם לגמרי לא לגיטימיים.

 

 פוסטים שיווקיים על בסיס קבוע מעמוד אישי ולא מעמוד עסקי-אסור לעשות בפייסבוק

 

אתם בטח שואלים את עצמיכם מהי הבעיה עם זה ולמה בכלל אנחנו כותבים על כך ברשימת הדברים אסור לעשות בפייסבוק, כי זה לגמרי נראה דבר טריוויאלי והגיוני לעשות. אז אנחנו נחדש לכם ונאמר שפייסבוק בכלל לא בעד כתיבת פוסטים שיווקיים מעמוד אישי. מהן הסיבות לכך? פייסבוק מעודד עסקים לפתוח עמודים עסקיים ולהשקיע את הפרסום שם,  ברגע שהוא מזהה פוסט שיווקי מעמוד רגיל, הוא לא כ"כ מתרשם מכך לטובה, מדוע? כי דרך עמודים עסקיים ניתן גם לבצע קמפיינים ממומנים, שמוציאים מכם כסף, לא שחלילה יש לנו דבר נגד קמפיינים ממומנים, נהפוך הוא, במידה ועושים אותם נכון, הם  יכולים רק לעשות לכם טוב. סיבה שניה למה פרסום דרך עמוד אישי הוא לא יעיל, כי מה שאתם בעצם עושים הוא להפגיז את החברים הקרובים שלכם בפוסטים שלא בהכרח מעניינים אותם וכך אתם לגמרי מפספסים את קהל היעד שלכם ומפסידים הרבה חברים שיעשו לכם הסר חבר.

 

פרסום BOOST

אם אכן יש לכם עמוד עסקי בפייסבוק, אתם בוודאי מכירים את לחצן ה BOOST שנמצא על יד הפוסטים שאתם כותבים בעמוד, או שפשוט פייסבוק בטוב ליבו שולח לכם הודעה בנוסח הבא: "המודעה הזו מגיעה לתוצאות הטובות ביותר שלך לאחרונה, קדם את הפוסט ב10 דולר והגע לעוד 10,000 אנשים" סך הכל נשמע חלומי לא? אז זהו שלא, שיטת פרסום BOOST היא הדרך הכי לא איכותית והכי לא אפקטיבית שקיימת. הסיבה היא שבזמן שאתם עושים בוסט, אין לכם את היכולת לטרגט את האנשים שאתם רוצים שיחשפו למודעה, משמע כל ילד בן 12 יוכל להיחשף למודעה שלכם וכמובן ששום ליד לא יצא ממנו. אז בפעם הבאה שפייסבוק מציע לכם בנימוס לשלם 10 דולרים ולקבל 10,000 איש תסרבו בנימוס.

שיתופים רבים בקבוצות מעמוד אישי

 

זוכרים שדיברנו על כך שפייסבוק לא אוהב כ"כ את הפרסומים מעמוד אישי? חזרנו לזה, אך הפעם בתחום הקבוצות והקהילות. קרה לכם פעם שהעלתם פוסט בעמוד עסקי והחלטתם לשתף אותו ב 10 קבוצות ברצף ופתאום גילתם שאין לכם את היכולת לפרסם יותר בשום קבוצה? אז זהו, שזה לא באג במערכת, זה פייסבוק שזיהה, שאתם מנסים לעשות עליו "קומבינה", שנוגדת את כללי הקהילה של פייסבוק ולכן חסם אתכם לזמן מסוים, בדרך כלל זה לשבוע. אסור לעשות בפייסבוק שיתופים מרובים אל תוך קבוצות מעמודים עסקיים. אם אתם רוצים לבצע שיתופים בקבוצות עשו זאת בטאקט , שתפו כל פעם קצת ותוכלו גם להיעזר בפרופילים נוספים על מנת להימנע מחסימות.

עד כאן בפינת "אל תעשה" שלנו, מקווים שעזרנו לכם להחכים וללמוד דברים חדשים וחשובים ואל תשכחו, שאתם לא לבד ואם אתם רוצים פרסום כמו שצריך בפייסבוק, שיביא לכם תוצאות והכי חשוב בלי טעויות, מוזמנים לפנות אלינו  בט"ל 08-8593218 או להשאיר פרטים בטופס המצורף,  מבטיחים לחזור בהקדם 🙂

[contact-form-7 id="3994" title="טופס כללי"]

חייג עכשיו