בכל השנה ראש המועצה אלי אסקוזידו פועל רבות למען התושבים והסביבה, כאן תוכלו לקרוא על כל פועלו של ראש מועצת נחל שורק אלי אסקוזידו בחינוך, בתרבות, בספורט ועוד.

אלי אסקוזידו מספר על נוער בני ראם – קייטנות אילן

למי שעדיין לא הכיר- מדובר על קייטנה שכולה תרומה והתנדבות– במשך שבוע נוער המושב מארגן לינה וארוחות, לו"ז הכולל פעילויות חוץ ופנים והכי חשוב ליווי וטיפול פרטני לכל אחד מהמשתתפים. מדובר על חבר'ה בגילאי 9-28 בעלי נכות קשה: cp, תסמונות, מצבים נפשיים ז"א התמודדות לא פשוטה וכוללת טיפול קפדני ואישי כגון רחצה, האכלה ואפילו החתלות והכל מבוצע ע"י הנוער המארח – נערים ונערות בכיתות ח-י"ב.

הקייטנה החלה לפני 11 שנים,ביוזמה של דניאל טרבלסי שהיה רכז נוער חדש במושב וגייס למיזם את לימור אורונובסקי והדס יהלומי. למרות החששות שהיו בהתחלה ברגע שהחלה הקייטנה וראו את יכולות ההתנדבות של הנוער התמיכה גברה והמושב כולו מגויס לנושא (בתרומות כספיות,בהפעלות,בהקפצות ועוד) 
לצערנו לפני שנה עברו בני הנוער במושב (וכולנו איתם ) טרגדיה קשה כאשר חברם אחיה ערקי ז"ל טבע בירדנית- לבקשת הוריו של אחיה שרצו להמשיך ולשמר את ערכיו השמחה והנתינה שלו – התקיימה הקייטנה באותה שנה במקביל לשבעה של אחיה (שבעצמו אמור היה להדריך בה) והוחלט להקדיש אותה לזכרו .

היום כאמור זה יומה הראשון של הקייטנה, התרגשות הנוער והחניכים בשיאה וחיוכו של אחיה , המתנוסס על השלטים, מזכיר לנו את דבריו של אחיה על מה שבאמת חשוב בחיים "אנשים יפים יותר כשהם מחייכים אז תחייכו".

אלי אסקוזידו מספר על פיילוט מוצלח להפיכת בית ספר ברויאר לבית ספר מנגון

הקייטנות החלו ואנחנו כבר עם הפנים לשנת הלימודים הבאה.

בשנה האחרונה נערך פיילוט מוצלח להפוך את בית הספר ברויאר לבית ספר מנגן . 
הכוונה לבית ספר שבו הילדים לומדים כלי נגינה ורוכשים מיומנויות מוזיקליות מקצועיות כבר מכיתות ג. שירה מקצועית במקהלה ונגינה בכלי נגינה כמו חלילית, כינור וקסילופון .

הפיילוט עבר בהצלחה מדהימה ובע"ה משנה הבאה הפרויקט "בית ספר מוסיקלי" יתחיל באופן רשמי .

אלי אסקוזידו מספר על שבוע הספר במועצת נחל שורק

אנחנו עדין בשבוע הספר ולקראת אחד הפרויקטים היפים שנוצרו במועצה.

ביום ראשון יערך הפנינג שבוע הספר עם הצגות,פעילויות וכמובן יריד ודוכנים רבים, אך הפעם במקום להביא הוצאות ספרים מוכרות יזמה נירית כנה מיזם ייחודי ובו ניתן במה דווקא לסופרים שהוציאו את ספריהם באופן עצמאי ללא תמיכת ההוצאות הגדולות. אלו ספרים שלא תוכלו למצוא לא בספריות ולא בחנויות הספרים – ספרות להמונים אמיתית.

יוצרת עצמאית כזאת יש גם במועצה והיא כרגע בתהליך של הוצאת הספר באמצעות "מימון המונים" סיפורה האישי והספר המרתק שכתבה צריכים תמיכה ואני אשמח להעזר בבמה זו לתמוך בה – מוזמנים להכיר Dafna Cooper Talker
דפנה קופר-טלקר והספר "איך מטפסים לראש ההר" .

דפנה היא יוצרת ואמא לשישה ילדים 
שהשנים האחרונות של חייה היו מאתגרות ביותר. היא התמודדה עם לידת שני ילדים חירשים וגירושים מאוד כואבים אך דווקא שם, מתוך הכאב הנורא הזה גיליתה את כוחותיה.

הספר שלה הוא ספר לילדים שנולד מתוך תסכול וכאב.מתוך הרגשה של שליחות לכל האנשים שמרגישים, שבחלומות שלהם הם גדולים ומצליחים ובחיים האמתיים הם חווים פער, חוסר כוחות ויכולת – ולכן הם לא חיים את החלום.

אני קורא לכם לעזור לנו להגשים ליוצרים המוכשרים האלו את החלום – להגיע ליריד הספרים בראשון ולתמוך הדפנה ובספרה המרתק. (קישור בתגובות)

המון בהצלחה לכולם.

Call Now Buttonחייג עכשיו