היום לפני 86 בצום גדליה, בהספדים שנשאו לזכרו של הרב ישראל מאיר הכהן בעל החפץ חיים (שנפטר שבוע קודם בכד אלול) החליטו שבעה חברים שהתרשמו מאופיו הייחודי של הרב להקים התיישבות חקלאית לזכרו. אותם שבעה חברים היוו את הגרעין המייסד שבזכותם נוסדה גם המועצה כולה. הרב ישראל מאיר הכהן זצל הדגיש בתורתו במיוחד את חשיבות המצוות שבין אדם לחברו ובדיוק על זה אני רוצה לספר.

בתור ראש המועצה אלי אסקוזידו תרומה לקהילה היא ערך עליון וחשוב.

בשנה האחרונה אני משתדל לשתף אתכם בכל המיזמים וההתנדבויות שמתקיימות פה במועצה אבל לשמחתי לא תמיד עומד בקצב.
לכבוד עשרת ימי התשובה אשתדל בימים הקרובים להאיר על עוד ממעשי הטוב שנעשים מדי יום במועצה ומקיימים הלכה למעשה את חזונו של החפץ חיים.

היום אספר על מתנדבי הבית הסיעודי –
בבית הסיעודי מתגוררים אנשים מבוגרים וסיעודיים הזקוקים לטיפול והשגחה רפואית. לא כולם תושבי המועצה ולצערנו לא לכולם יש משפחה שמבקרת אותם..
אך אם יש משהו שמחמם את הלב זה לראות את המתנדבים הרבים שפוקדים את המרכז, מבקרים את הדיירים ומעלים שמחה על פניהם ואור בעיניהם.

בין המתנדבים אפשר למצוא את שיינדה ריינר שמבקרת ומשוחחת עם אחת הדיירות- שמדברת ספרדית בלבד. שיינדה משוחחת איתה ספרדית ומצילה אותה מהבידוד החברתי שהשפה כלאה אותה בו ..
מבקרים נוספים הם תמימה אלון ובנה אלישיב מגיעים יחד עם הכלבה האהובה שלהם ומשמחים את הדיירים עם צחוק הילד וכשכוש זנב
ולא רק הם גם עוזי קופפר רכז בית כנסת וענייני דת שדואג לרוח ולאווירת הבית בשבתות וחגים
וגם מוסיקה יש – גבי פויכטוינגר והאקורדיון מגיעים לשיר ולהנעים את הזמן
ואפילו לפני שבת יש פה ביקורים… קבוצת צעירות מלגאיות בשיתוף מרכז צעירים שדואגות בשבתות לאווירת קדושה ושמחה ממש כמו בבית ובנות גרעין אריאל שמגיעות לשיר שירי שבת ולהכין את האווירה לקראת סוף השבוע.

בזכות אנשים טובים הבית סיעודי שיכול להיות מקום עצוב ובודד הופך אצלנו למקום תוסס ומלא שמחה.
וזה מרגש לשמוע כל פעם מחדש.

בתמונה- אלישיב אלון בן ה-9 המגיע אחת לשבוע עם אימו וכלבתו לבקר את דרי הבית הסיעודי. אלישיב אימץ לו סבא מבין הדיירים ואף הזמין אותו לחוג עמו את טקס קבלת חומש בביה"ס

אלי אסקוזידו תרומה לקהילה, מבחינת אליהו אסקוזידו תרומה לקהילה היא ערך עליון ודבר חשוב ביותר.

 

Call Now Buttonחייג עכשיו